A A A
Direcția teritorială Orhei (or. Orhei, str. Ion Creangă , 1)
Unitățile administrativ-teritoriale : Orhei,Telenești,Rezina
Nume, Prenume Funcţia Date de contact E-mail
Ilie Onofrei Şef direcţie 023533291 ilie.onofrei@aipa.gov.md , dt.orhei@aipa.gov.md
Olga Sergheev Specialistă principală 023533291 olga.sergheev@aipa.gov.md, dt.orhei@aipa.gov.md
Nina Boțan Specialistă superioară 023533291 nina.botan@aipa.gov.md , dt.orhei@aipa.gov.md
Elena Ursu Specialistă superioară 023533291 elena.ursu@aipa.gov.md, dt.orhei@aipa.gov.md
Vasilii Leca Specialist 023533291 vasilii.leca@aipa.gov.md
Direcția teritorială Ungheni (or. Ungheni str. Națională, 7)
Unitățile administrativ-teritoriale : Ungheni, Călărași, Nisporeni
Nume, Prenume Funcţia Date de contact E-mail
Valeriu Botnari Şef direcţie 023625249 valeriu.botnari@aipa.gov.md, dt.ungheni@aipa.gov.md
Olesea Bodrug Specialistă principală 023625249 olesea.bodrug@aipa.gov.md, dt.ungheni@aipa.gov.md
Elvira Cebanu Specialistă superioară 023625249 elvira.cebanu@aipa.gov.md, dt.ungheni@aipa.gov.md
Alexandru Bulat Specialist superior 023625249 alexandru.bulat@aipa.gov.md, dt.ungheni@aipa.gov.md
Direcția teritorială Florești (or. Florești, str.Ștefan cel Mare, 63, et.3)
Unitățile administrativ-teritoriale : Florești, Soroca, Șoldănești
Nume, Prenume Funcţia Date de contact E-mail
Lilian Beznos Şef direcţie 025027022 lilian.beznos@aipa.gov.md , dt.floresti@aipa.gov.md
Iuliana Țugui Șefă adjunctă de direcție 025027022 iuliana.tugui@aipa.gov.md, dt.floresti@aipa.gov.md
Ina Urechi Specialistă principală 025027022 ina.urechi@aipa.gov.md, dt.floresti@aipa.gov.md
Larisa Conoval Specialistă superioară 025027022 larisa.conoval@aipa.gov.md , dt.floresti@aipa.gov.md
Direcția teritorială Edineț (or. Edineț, str. Independeței, nr. 88, etajul II)
Unitățile administrativ-teritoriale : Edineț,Briceni,Ocnița,Dondușeni
Nume, Prenume Funcţia Date de contact E-mail
Serghei Galeatî Şef direcţie 024624112 serghei.galeatî@aipa.gov.md
Natalia Macovei Șefă adjunctă de direcție 024624112 natalia.macovei@aipa.gov.md
Liliana Rusu Specialistă principală 024624112 liliana.rusu@aipa.gov.md , dt.edinet@aipa.gov.md
Mariana Fedorișin Specialistă principală 024624112 mariana.fedorisin@aipa.gov.md, dt.edinet@aipa.gov.md
Direcția teritorială Hîncești, str. HÎNCU MIHALCEA, nr. 123
Unitățile administrativ-teritoriale : Hincești,Cimișlia,Leova
Nume, Prenume Funcţia Date de contact E-mail
Alexandru Morari Şef direcţie 026923610 alexandru.morari@aipa.gov.md , dt.hincesti@aipa.gov.md
Veronica Pletosu Șefă adjunctă de direcție 026923610 veronica.pletosu@aipa.gov.md
Victoria Moșneguța Specialistă principală 026923610 victoria.mosneguta@aipa.gov.md
Vladimir Brînză Specialist superior 026923610 vladimir.brinza@aipa.gov.md
Direcția teritorială Chișinău (mun. Chișinău, bd. Ștefan cel Mare, 162, etaj. 12, bir. 1210)
Unitățile administrativ-teritoriale : Chișinău, Ialoveni,Strășeni, Criuleni, Anenii Noi, Dubăsari
Nume, Prenume Funcţia Date de contact E-mail
Sergiu Dima Şef direcţie 022223093 sergiu.dima@aipa.gov.md, dt.chisinau@aipa.gov.md
Direcția teritorială Cahul (or. Cahul, str. Vasile Alecsandri, 102)
Unitățile administrativ-teritoriale : Cahul, Taraclia, Cantemir, Vulcănești
Nume, Prenume Funcţia Date de contact E-mail
Svetlana Manole Șefă direcție 029 933 121 svetlana.manole@aipa.gov.md, dt.cahul@aipa.gov.md
Cristina Pleșco Specialistă principală 029933121 cristina.plesco@aipa.gov.md, dt.cahul@aipa.gov.md
Olga Cozlan Specialistă principală 029933121 olga.cozlan@aipa.gov.md , dt.cahul@aipa.gov.md
Direcția teritorială U.T.A Găgăuzia, or. Comrat str. Lenina, 188 et.2 of.004
Unitățile administrativ-teritoriale : Comrat, Ceadr -Lunga, Basarabeasca
Nume, Prenume Funcţia Date de contact E-mail
Anna Caraidalî Șefă adjunctă de direcție 029829779 anna.caraidali@aipa.gov.md , dt.comrat@aipa.gov.md
Natalia Chirioglo Specialistă principală 029829779 natalia.chirioglo@aipa.gov.md, dt.comrat@aipa.gov.md
Natalia Milcan Specialistă principală 029829779 natalia.milcan@aipa.gov.md , dt.comrat@aipa.gov.md
Direcția teritorială Bălți (mun. Bălți, str. Calea Ieșilor, 26, etaj. 3)
Unitățile administrativ-teritoriale : Bălți,Glodeni,Rîșcani,Fălești,Drochia,Sîngerei
Nume, Prenume Funcţia Date de contact E-mail
Corina Simion Șefă adjunctă de direcție 023135604 corina.simion@aipa.gov.md
Iana Chimilicenco Specialistă principală 023135604 iana.chimilicenco@aipa.gov.md
Irina Suzanskaia Specialistă principală 023135604 irina.suzanskaia@aipa.gov.md
Rita Soroceanu Specialistă superioară 023135604 rita.soroceanu@aipa.gov.md
Dorin Răileanu Specialist superior 023135604 dorin.raileanu@aipa.gov.md
Direcția teritorială Căușeni, str. Mateevici 9, of. 40
Unitățile administrativ-teritoriale : Caușeni, Ștefan Vodă
Nume, Prenume Funcţia Date de contact E-mail
Victor Caraman Specialist principal 024321110 victor.caraman@aipa.gov.md, dt.causeni@aipa.gov.md
Maxim Gauga Specialist superior 024321110 maxim.gauga@aipa.gov.md
Dan Furtuna Specialist superior 024321110 dan.furtuna@aipa.gov.md