A A A

Aparatul central

Conducerea
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
Vacant (cd) Director 022 222 786
Diana Coșalîc Directoare adjunctă 022 22 2 892 diana.cosalic@aipa.gov.md
Vacant Director adjunct 022 29 26 11
Direcţia administrare şi aprobare proiectelor
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
Lucia Timofti Șefă direcție 022 212 716 lucia.timofti@aipa.gov.md, daap@aipa.gov.md
Nicoleta Pîntea Șefă adjunctă de direcție 022 212 830 nicoleta.pintea@aipa.gov.md, daap@aipa.gov.md
Victoria Manole Specialist principal 022 212 716 victoria.manole@aipa.gov.md, daap@aipa.gov.md
Mihaela Blanari Specialist principal 022 212 830 mihaela.blanari@aipa.gov.md, daap@aipa.gov.md
Direcţia verificare pe teren
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
Veaceslav Sandu Şef direcţie 022 221 544 veaceslav.sandu@aipa.gov.md, dvt@aipa.gov.md
Victor Rusu Specialist principal 022 221 544 victor.rusu@aipa.gov.md, dvt@aipa.gov.md
Iulian Iovu Specialist principal 022 221 544 iulian.iovu@aipa.gov.md, dvt@aipa.gov.md
Gheorghe Pușcaș Specialist principal 022 221 554 gheorghe.puscas@aipa.gov.md
Direcţia autorizare plăţi
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
Adrian Popa Şef direcţie adrian.popa@aipa.gov.md
Elena Huștiuc Șefă adjunctă de direcție elena.hustiuc@aipa.gov.md, dap@aipa.gov.md
Iuliana Sîrbu Specialistă principală 022 223 880 iuliana.sirbu@aipa.gov.md, dap@aipa.gov.md
Ludmila Nastas Specialistă superioară ludmila.nastas@aipa.gov.md
Direcţia finanţe şi buget
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
Angela Chiurcci Șefă direcție 022 220 509 angela.chiurcci@aipa.gov.md, dfb@aipa.gov.md
Stela Cereteu Specialist principal 022 220 509 stela.cereteu@aipa.gov.md, dfb@aipa.gov.md
Stela Cojocaru Șef Serviciul executare plăți 022 220 509 stela.cojocaru@aipa.gov.md, dfb@aipa.gov.md
Marcela Moșneaga Specialist principal marcela.mosneaga@aipa.gov.md
Direcţia juridică
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
Dumitru Popovici Şef direcţie 022 222 774 dumitru.popovici@aipa.gov.md, dj@aipa.gov.md
Denis Timciuc Specialist principal 022 222 774 denis.timciuc@aipa.gov.md, dj@aipa.gov.md
Mihaela Veverita Specialist principal 022 222 774 mihaela.veverita@aipa.gov.md, dj@aipa.gov.md
Irina Batrîn Specialist principal 022 222 774 irina.batrin@aipa.gov.md, dj@aipa.gov.md
Oleg Calineac Specialist superior 022 222 774 oleg.calineac@aipa.gov.md, dj@aipa.gov.md
Serviciul resurse umane
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
Snejana Țepordei Șefă serviciu 022 292 612 snejana.tepordei@aipa.gov.md
Violina Budeci Specialist principal 022 292 612 violina.budeci@aipa.gov.md
Direcția dezvoltare instituțională,raportare și comunicare
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
Elena Stoian Șefă direcție 022 220 386 elena.stoian@aipa.gov.md
Gabriela Botezatu Specialistă principală 022 220 386 gabriela.botezatu@aipa.gov.md
Ion Loghin Specialist principal 022 220 386 ion.loghin@aipa.gov.md
Serviciul audit intern
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
Mihaela Vozian Șefă serviciu 022 212 714 mihaela.vozian@aipa.gov.md
Maria Popușoi Auditor intern 022 212 714 maria.popusoi@aipa.gov.md
Secția securitate și tehnologiei informației
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
Valeriu Galaicu Şef secţie 022 221 514 valeriu.galaicu@aipa.gov.md, it@aipa.gov.md
Victor Diacon Administrator rețea de calculatoare principal 022 221 514 victor.diacon@aipa.gov.md, it@aipa.gov.md
Ion Bacunov Administrator rețea de calculatoare 022 221 514 ion.bacunov@aipa.gov.md, it@aipa.gov.md
Direcția antifraudă și control intern managerial
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
Marin Miron Şef serviciu (022) 222 785 marin.miron@aipa.gov.md, antifrauda@aipa.gov.md
Daniela Vrabie Specialist principal (022) 222 785 daniela.vrabie@aipa.gov.md
Direcția monitorizare post achitare
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
Andrei Racu Şef direcţie 022 220 390 andrei.racu@aipa.gov.md
Andrei Cerescu Specialist principal 022 220 390 andrei.cerescu@aipa.gov.md, smp@aipa.gov.md
Direcția implementarea proiectelor LEADER
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
Petru Tîmbur Şef direcţie 022 222 771 petru.timbur@aipa.gov.md
Direcția plăți directe
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
Larisa Uțica Șefă direcție 0 22 223 880 larisa.utica@aipa.gov.md, dpd@aipa.gov.md
Iuliana Gorcea Specialistă principală 022 220 382 iuliana.gorcea@aipa.gov.md
Direcția plăți în avans
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
Ștefan Eremia Şef direcţie 022 212718 stefan.eremia@aipa.gov.md
Cristina Filip Șefă adjunctă de direcție 022 212718 cristina.filip@aipa.gov.md
Liliana Grinciuc Specialist principal 022 212718 liliana.grinciuc@aipa.gov.md
Direcția managementul documentelor și administrare
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
Vacant DMDA Şef direcţie aipa@aipa.gov.md