GT Leontiev Andrei , din s.Hasnasenii Noi, raionul Drochia Localitatea: Hăhășenii Noi, raionul Drochia. Fondator si administrator: Leontiev Andrei
La 21 de ani, am făcut pasul decisiv și am inregistrat o gospodărie țărănească în Hăsnășenii Noi, pe o suprafa-ță de 2 hectare, cu scopul clar de a cultiva legume de calitate. La moment, gospodăria a ajuns să
cultive o suprafață de peste 90 de hadin care 10 hectare sunt dedicate cultivării legumelor în câmp deschis, 1,4878 ha, sunt ocupate de sere moderne, special amenajate pentru a oferi condiții optime de creștere a plantelor. Astăzi, după mai bine de zece ani de muncă, afacerea continuă să crească. Cu fiecare pas, am demonstrat că, indiferent de vârstă și de obstacolele întâmpinate, ca obstacole au fost multe si sunt si in prezent pasiunea și dedicarea au transformat viziunea în realitate, iar acum afacerea este un exemplu de succes consider eu.

În prezent, întreaga producție este destinată pieței naționale, iar rodusele gospodăriei, legumele sunt disponibile în magazine selectate, printre care se numără Metro din Bălți și Chișinău, dar și Linela, unele dintre cele mai apreciate rețele de distribuție din țară. Aceste parteneriate au permis gospodăriei să ajungă la un public mai larg, care caută produse de calitate, proaspete . Cu fiecare pas, am demonstrat că, indiferent de vârstă și de obstacolele întâmpinate, ca obstacole au fost multe si sunt si in prezent pasiunea și dedicarea au transformat viziunea în realitate, iar acum afacerea este un exemplu de succes consider eu.