A A A

Error message

  • Unable to create CTools CSS cache directory. Check the permissions on your files directory.
  • Unable to create CTools CSS cache directory. Check the permissions on your files directory.
Secțiile/serviciile teritoriale: Secția teritorială Edineț (or. Edineț, șos. Bucovinei, 37)
Unitățile administrativ-teritoriale : Edineț, Briceni, Ocnița, Dondușeni
Nume, Prenume Funcţia Date de contact E-mail
Galeatî Serghei Şef 068471251 024624112 serghei.galeati@aipa.gov.md
Lupaşco Rita Specialist principal 067357381 024624112 rita.lupasco@gmail.com
Lavric Andrei Specialist superior 068277899 024624112 andrei.lavric@aipa.gov.md
vacant Specialist 068471251 024624112 serghei.galeati@aipa.gov.md
Secțiile/serviciile teritoriale: Serviciul teritorial Florești (or. Florești, str. Victoriei, 2)
Unitățile administrativ-teritoriale : Florești, Soroca
Nume, Prenume Funcţia Date de contact E-mail
Movilă Valeriu Şef 067357397 025027022 valeriu.movila@aipa.gov.md
Beznos Lilian Specialist principal 069023091 025027022 lilian.beznos@aipa.gov.md
Secțiile/serviciile teritoriale: Serviciul teritorial Hîncești, str. HÎNCU MIHALCEA, nr. 123
Unitățile administrativ-teritoriale : Hîncești, Cimișlia, Leova
Nume, Prenume Funcţia Date de contact E-mail
vacant Şef 026923610 @aipa.gov.md
Moșneguța Victoria Specialist principal 026923610 victoria.mosneguta@aipa.gov.md
vacant Specialist 026923610
Secțiile/serviciile teritoriale: Secția teritorială Bălți (mun. Bălți, str. Calea Ieșilor, 26, etaj. 3)
Unitățile administrativ-teritoriale : mun. Bălți, Glodeni, Rîșcani, Fălești, Drochia, Sîngerei
Nume, Prenume Funcţia Date de contact E-mail
Antonevici Andrei Şef 023135604 andrei.antonevici@aipa.gov.md
Guşan Vasile Specialist principal 067357379 023135604 vasile.gusan@aipa.gov.md
Suzanskaia Irina Specialist superior 023135604 irina.suzanskaia@aipa.gov.md
Corina Simion Specialist superior 023135604 corinasimion14@gmail.com
Secțiile/serviciile teritoriale: Secția teritorială Ungheni (or. Ungheni str. Națională, 7)
Unitățile administrativ-teritoriale : Ungheni, Călărași, Nisporeni
Nume, Prenume Funcţia Date de contact E-mail
Botnari Valeriu Şef 067357373 023625249 valeriu.botnari@aipa.gov.md
Osipov Mihail Specialist principal 023625249 mihail.osipov@aipa.gov.md
Secțiile/serviciile teritoriale: Secția teritorială Cahul (or. Cahul, str. Independenței, 2)
Unitățile administrativ-teritoriale : Cahul, Taraclia, Cantemir, Vulcănești
Nume, Prenume Funcţia Date de contact E-mail
Manole Svetlana Şef 029933121 svetlana.manole@aipa.gov.md
Vicol Victoria Specialist principal 029933121 victoria.vicol@aipa.gov.md
Socolov Alexandr Specialist superior 029933121 alexandr.socolov@aipa.gov.md
Guzenco Cristina Specialist 029 93 31 21
Secțiile/serviciile teritoriale: Serviciul teritorial U.T.A Găgăuzia, 3805 str. TRETIACOVA, nr. 13
Unitățile administrativ-teritoriale : Comrat, Ceadîr-Lunga, Basarabeasca
Nume, Prenume Funcţia Date de contact E-mail
Caraidalî Anna Şef 029829779 anna.caraidali@aipa.gov.md
Chirioglo Natalia Specialist principal 029829779 @aipa.gov.md
Secțiile/serviciile teritoriale: Serviciul teritorial Căușeni, str. MATEEVICI ALEXEI, nr. 9, of. 47
Unitățile administrativ-teritoriale : Căușeni, Ștefan Vodă
Nume, Prenume Funcţia Date de contact E-mail
Susanu Alexandru Şef 067357395 024321110 alexandru.susanu@aipa.gov.md
Rusu Sergiu Specialist principal 067357391 024321110 sergiu.rusu@aipa.gov.md
Secțiile/serviciile teritoriale: Secția teritorială Chișinău (mun. Chișinău, bd. Ștefan cel Mare, 180, etaj. 12, bir. 1212, 1213)
Unitățile administrativ-teritoriale : mun. Chișinău, Ialoveni, Strășeni, Criuleni, Anenii Noi, Dubăsari
Nume, Prenume Funcţia Date de contact E-mail
Mihai Vitalie Şef 067357361 022292611 vitalie.mihai@aipa.gov.md
vacant Specialist principal 022292612 @aipa.gov.md
Racu Andrei Specialist superior 022292612 andreiracu13@gmail.com
vacant Specialist superior 022292612 @aipa.gov.md
Secțiile/serviciile teritoriale: Secția teritorială Orhei (or. Orhei, bd. M. Eminescu, 2)
Unitățile administrativ-teritoriale : Orhei, Telenești, Rezina, Șoldănești
Nume, Prenume Funcţia Date de contact E-mail
Movilă Boris Specialist principal 067357386 023533291 boris.movila@aipa.gov.md
Cimbir Lilian Specialist superior 067357388 023533291 lilian.cimbir@aipa.gov.md
Iulian Odobescu Specialist superior 023533291 iulian.odobescu@aipa.gov.md
Corobca Valerian Șef interimar 023533291 valerian.corobca@aipa.gov.md