A A A
Secţia teritorială Chișinău (mun. Chișinău, bd. Ștefan cel Mare, 162, etaj. 12, bir. 1210)
Unitățile administrativ-teritoriale : mun. Chișinău, Ialoveni, Strășeni, Criuleni, Anenii Noi, Dubăsari
Nume, Prenume Funcţia Date de contact E-mail
Sergiu Grosu Şef 022220393 sergiu.grosu@aipa.gov.md
Eugen Grecu Specialist principal 022 220 393 eugen.grecu@aipa.gov.md
Ludmila Stînca Specialist superior 022 220 393 ludmila.stînca@aipa.gov.md
temporar vacant Specialist 022 220 393
Secţia teritorială Cahul (or. Cahul, str. Vasile Alecsandri, 102)
Unitățile administrativ-teritoriale : Cahul, Taraclia, Cantemir, Vulcănești
Nume, Prenume Funcţia Date de contact E-mail
Svetlana Manole Şef 029 933 121 svetlana.manole@aipa.gov.md
Victoria Vicol Specialist principal 029 933 121 victoria.vicol@aipa.gov.md
Carolina Stuparu Specialist superior 029 933 121 carolina.stuparu@aipa.gov.md
- Specialist 029 933 121
Serviciul teritorial Căușeni, str. Mateevici 9, of. 40
Unitățile administrativ-teritoriale : Căușeni, Ștefan Vodă
Nume, Prenume Funcţia Date de contact E-mail
Sergiu Rusu Şef 024 321 110 sergiu.rusu@aipa.gov.md
Specialist 024 321 110
Secţia teritorială Edineț (or. Edineț, șos. Bucovinei, 37)
Unitățile administrativ-teritoriale : Edineț, Briceni, Ocnița, Dondușeni
Nume, Prenume Funcţia Date de contact E-mail
Serghei Galeatî Şef 068471251 024624112 serghei.galeati@aipa.gov.md
Rita Lupaşco Specialist principal 079343138 024624112 rita.lupasco@gmail.com
Mariana Fedorișin Specialist superior 024 624 112 mariana.fedorisin@aipa.gov.md
Natalia Macovei Specialist superior 024 624 112 natalia.macovei@aipa.gov.md
Secţia teritorială Bălți (mun. Bălți, str. Calea Ieșilor, 26, etaj. 3)
Unitățile administrativ-teritoriale : mun. Bălți, Glodeni, Rîșcani, Fălești, Drochia, Sîngerei
Nume, Prenume Funcţia Date de contact E-mail
Victoria Mileșco Şef 023 135 604 victoria.milesco@aipa.gov.md
Vasile Guşan Specialist principal 067357391 023135604 vasile.gusan@aipa.gov.md
Corina Simion Specialist superior 067712240 023135604 corina.simion@aipa.gov.md
Serviciul teritorial Florești (or. Florești, str.Ștefan cel Mare, 63, et.3)
Unitățile administrativ-teritoriale : Florești, Soroca
Nume, Prenume Funcţia Date de contact E-mail
Valeriu Movilă Şef 067357397 025027022 valeriu.movila@aipa.gov.md
Lilian Beznos Specialist principal 069023091 025027022 lilian.beznos@aipa.gov.md
Serviciul teritorial Hîncești, str. HÎNCU MIHALCEA, nr. 123
Unitățile administrativ-teritoriale : Hîncești, Cimișlia, Leova
Nume, Prenume Funcţia Date de contact E-mail
Stefan Eremia Şef 026923610 stefan.eremia@aipa.gov.md
Alexandru Morari Specialist principal 026923610 alexandru.morari@aipa.gov.md
Victoria Moşneguţa Specialist superior 026923610 victoria.mosneguta@aipa.gov.md
Serviciul teritorial Orhei (or. Orhei, str. Ion Creangă , 1)
Unitățile administrativ-teritoriale : Orhei, Telenești, Rezina, Șoldănești
Nume, Prenume Funcţia Date de contact E-mail
Valerian Corobca Şef 023 533 291 valerian.corobca@aipa.gov.md
Lilian Cimbir Specialist principal 067357388 023533291 lilian.cimbir@aipa.gov.md
Ilie Onofrei Specialist superior 023 533 291 ilie.onofrei @aipa.gov.md
Serviciul teritorial Ungheni (or. Ungheni str. Națională, 7)
Unitățile administrativ-teritoriale : Ungheni, Călărași, Nisporeni
Nume, Prenume Funcţia Date de contact E-mail
Valeriu Botnari Şef 067357373 023625249 valeriu.botnari@aipa.gov.md
Mihail Osipov Specialist principal 023625249 mihail.osipov@aipa.gov.md
Serviciul teritorial U.T.A Găgăuzia, or. Comrat str. Pobedî, 58
Unitățile administrativ-teritoriale : Comrat, Ceadîr-Lunga, Basarabeasca
Nume, Prenume Funcţia Date de contact E-mail
Anna Caraidalî Şef 029 829 779 anna.caraidali@aipa.gov.md
Natalia Chirioglo Specialist principal 029 829 779 natalia.chirioglo@aipa.gov.md
Natalia Milcan Specialist superior 029 829 779 natalia.milcan@aipa.gov.md