A A A

Aparatul central

Conducerea
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
Nicolae Ciubuc Director 022 222 892 nicolae.ciubuc@aipa.gov.md
Vadim Curmei Director adjunct 022 292 611 vadim.curmei@aipa.gov.md
Sergiu Batiușca Director adjunct 022 210 194 sergiu.batiusca@aipa.gov.md
Direcţia administrare şi aprobare proiectelor
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
Lucia Timofti Şef 022 212 716 lucia.timofti@aipa.md
Mariana Cecan Specialist 022 212 830 mariana.cobalas@aipa.gov.md
Iana Iațco Specialist 022 212 830 iana.iatco@aipa.gov.md
Dorina Nemerenco Specialist 022 212 830 dorina.triboi@aipa.gov.md
Oxana Prodan Specialist superior 022 212 716 oxana.prodan@aipa.gov.md
Direcţia verificare pe teren
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
Veaceslav Sandu Şef 022 220 390 veaceslav.sandu@aipa.gov.md
Iulian Iovu Specialist superior 022 221 544 iulian.iovu@aipa.md
Eugeniu Cernogal Specialist 022 221 544 eugeniu.cernogal@aipa.md
Sergiu Dima Specialist 022 221 544 sergiu.dima@aipa.md
Victor Rusu Specialist 022 221 544 victor.rusu@aipa.gov.md
Diana Conţulescu Specialist 022 221 544 diana.contulescu@aipa.md
Direcţia autorizare plăţi
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
Adrian Popa Şef 022 220 382 adrian.popa@aipa.md
Svetlana Serjant Specialist superior 022 220 382 svetlana.serjant@aipa.gov.md
Stela Luca Specialist 022 223 880 stela.kaya@aipa.gov.md
Natalia Olari Specialist 022 220 382 natalia.olari@aipa.gov.md
Violeta Nagomir Specialist 022 223 880 violeta.rachieru@aipa.gov.md
Direcţia finanţe şi buget
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
Angela Chiurcci Şef direcţie 022 210 194 angela.chiurcci@aipa.gov.md
Tatiana Mîndru Contabil 022 220 509 tatiana.mindru@aipa.gov.md
Viorica Vozian Şef, secție contabilitate 022 220 509 viorica.vozian@aipa.gov.md
Tatiana Pritula Contabil 022 220 509 tatiana.pritula@aipa.gov.md
Tatiana Gîrbu Contabil 022 220 509 tatiana.girbu@aipa.gov.md
Stela Cojocaru Șef Serviciul executare plăți 022 220 509 stela.cojocaru@aipa.gov.md
Direcţia juridică
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
Dumitru Popovici Şef 022 222 774 dumitru.popovici@aipa.gov.md
Mihaela Veverita Specialist 022 222 774 mihaela.veverita@aipa.gov.md
Maria Catana Specialist superior 022 222 774 maria.catana@aipa.gov.md
Oleg Calineac Specialist 022 222 774 oleg.calineac@aipa.gov.md
Denis Timciuc Specialist superior 022 222 774 denis.timciuc@aipa.gov.md
Secția Resurse Umane
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
Snejana Ţepordei Şef 022 221 898 snejana.tepordei@aipa.gov.md
Direcţia relaţii externe, comunicare şi raportare
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
Liliana Martin Şef 022 220 386 liliana.martin@aipa.gov.md
Olga Calmîș Specialist relații publice 022 220 386 olga.calmis@aipa.gov.md
Aliona Zapanovici Specialist 022 220 386 aliona.zapanovici@aipa.gov.md
Secţia audit intern
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
Doina Vozian Şef 022 212 714 doina.vozian@aipa.gov.md
Maria Popușoi Auditor intern 022 212 714 maria.popusoi@aipa.gov.md
Secția Tehnologii Informaționale
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
Marin Podubnîi Şef 022 221 514 marin.podubnii@aipa.gov.md
Alexandru Popa Administrator sisteme informatice 022 221 514 alexandru.popa@aipa.gov.md
Serviciul antifraudă
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
Marin Miron Şef (022) 222 785 marin.miron@aipa.gov.md
Simion Gușan Specialist principal (022) 222 785 simion.gusan@aipa.gov.md
Secția monitorizare post inspecţie
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
Andrei Racu Şef 022 220 390 andrei.racu@aipa.gov.md
Dulsineia Bilici Specialist 022 220 390 dulsineia.bilici@aipa.gov.md
Veaceslav Lazăr Specialist 022 220 390 veaceslav.lazar@aipa.gov.md
Serviciul metodologie
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
Diana Coșalîc Şef 022 222 771 diana.cosalic@aipa.gov.md
Ana Negruță Specialist 022 222 771 ana.negruta@aipa.gov.md
Serviciul gestionarea proiectelor de asistenţă externă
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
Eugen Cozmulici Şef (022) 784 768 eugen.cozmulici@aipa.gov.md
Filip Cristina Specialist (022) 784 768 cristina.filip@aipa.gov.md
Oficiul directorului
Nume, Prenume Funcția Telefon E-mail
Roman Tihon Şef 022 222 892 roman.tihon@aipa.gov.md
Virginia Bivol Asistent manager (022) 222 892 virginia.bivol@aipa.gov.md
Violina Budeci Arhivar 022 210 194 violina.budeci@aipa.gov.md